7 Zdrowych kaszek semolinowych dla niemowląt

Kaszka jest starożytnym daniem, ale obecnie jest wykorzystywana jako wspaniałe źródło pożywienia dla niemowląt. Jest to kompletny i zrównoważony posiłek dla niemowląt, które wciąż rosną i rozwijają swój mózg. Przepis na kaszkę z semoliny dla dziecka jest tak prosty i pożywny, że nie trzeba komplikować przepisów.

Semolina jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, który daje siłę i energię dziecku. Kaszka jest przygotowywana przez dodanie mleka, semoliny i soli. Do tej kaszki można dodać warzywa i owoce według gustu dziecka.

Składniki:

1/2 szklanki semoliny

4 szklanki mleka

Sól

Fakty żywieniowe:

Semolina jest wykonana z mąki pszennej i nie ma prawie żadnego tłuszczu. Jest to jeden z najlepszych pokarmów dla rosnących niemowląt.

Mleko jest kolejnym ważnym składnikiem przepisu na kaszkę dla dziecka. Mleko jest dobrym źródłem wapnia, białka i żelaza. Jest to niezbędne dla wzrostu i rozwoju niemowląt.

Cukier jest opcjonalny i pomaga dodać kaszce smaku.

Sposób przygotowania:

Gotuj kaszę manną przez 5 do 7 minut. Po ugotowaniu dodać do niej sól i mleko. W razie potrzeby dodaj 1 łyżkę cukru. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 2 do 3 minut. Upewnij się, że kasza jest wystarczająco gęsta.

Dodaj owoce i warzywa do kaszy i podawaj.

Wnioski:

Wszyscy wiemy, że kaszka jest podstawowym pokarmem dla niemowląt i jest niezbędna dla ich zdrowia. Jest to jeden z najlepszych sposobów na karmienie dziecka.