10 najlepszych indyjskich deserów

Czy szukasz najlepszych deserów w Indiach? Następnie jesteś we właściwym miejscu, ponieważ w tym artykule wymieniliśmy 10 pysznych deserów, które z pewnością zachwycą wszystkich.

1. Rava Ladoo

Jest to jeden z najlepszych indyjskich deserów, a najlepsze jest to, że jest bezglutenowy. Składniki, które są używane do tego deseru są proste. Wszystko czego potrzebujesz to rava i cukier, to wszystko.

2. Kheer

Kheer jest jednym z najbardziej znanych indyjskich deserów i ten jest wykonany przy użyciu mleka i semoliny. Smakuje bardzo dobrze i ma miękką teksturę.

3. Payasam

Payasam jest również znany jako słodki pudding i jest wykonany z ryżu i jaggery. Jest często podawany jako deser z kheer.

4. Paneer Tikki

Jest to jedna z popularnych przekąsek, która jest wykonana z paneer. Jest to pyszna przekąska, która jest najczęściej spożywana z herbatą.

5. Thandai

Jest to kolejny popularny deser, który jest wykonany przy użyciu mleka i kardamonu w proszku. Jest to jeden z najlepszych deserów, które można cieszyć się z rodziną i przyjaciółmi.

6. Halwa

Halwa jest jednym z popularnych indyjskich słodyczy. W rzeczywistości, przepis na halwa jest bardzo stary i jest również nazywany jako ghee lub masło klarowane. Jest zwykle przygotowany w postaci ciasta i może być przygotowany jako przekąska, jak również.

7. Laddoo

Laddoo jest tradycyjnym indyjskim deserem, który jest wykonany przy użyciu mąki z ciecierzycy. Ten deser jest wypełniony orzechami i suszonymi owocami.

8. Gulab Jamun

Jest to jeden ze słynnych deserów, który jest wykonany przy użyciu jogurtu. Można go również przygotować dodając jaggery i rodzynki.

9. Mysore Pak

Mysore pak to słodkie danie, które przygotowuje się z wykorzystaniem jogurtu i jaggery. Dodaje się również składniki w postaci suszonych owoców, kokosa i migdałów.

10. Rasmalai

Rasmalai to tradycyjny deser, który przygotowywany jest z wykorzystaniem twarogu, migdałów i szafranu. Jest to popularne słodkie danie w północnych Indiach.

Wnioski:

Najlepszą rzeczą w deserach jest to, że są one zdrowe i pyszne. Możesz więc zrobić te desery i cieszyć się pysznym deserem, nie martwiąc się o swoje zdrowie.