Łatwy przepis na bezglutenowe pierogi

Bezglutenowe jedzenie staje się bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Tak wiele osób cierpi na różne choroby, takie jak celiakia, zapalenie skóry i wiele innych. Tak więc, jest to bardzo ważne, aby dokonać żywności bezglutenowej. Istnieje tak wiele produktów dostępnych na rynku, które są odpowiednie dla diety bezglutenowej. Produkty te stały się bardzo popularne wśród ludzi ze względu na ich korzyści odżywcze.

Pierogi są jednym z najbardziej powszechnych i pyszne żywności na świecie. Ludzie z całego świata jedzą te pyszne pierogi. Istnieje wiele rodzajów pierogów dostępnych na rynku, które mogą być używane do diety bezglutenowej.

Bezglutenowe pierogi można zrobić w domu. Wiele osób użyje kupionej w sklepie mieszanki mąki bezglutenowej, aby zrobić swoje bezglutenowe pierogi. Ale jeśli nie chcesz robić bezglutenowych pierogów w domu, to możesz zrobić pierogi używając mąki ryżowej i ziemniaczanej.

Składniki:

– 1 filiżanka mąki ryżowej

– 2 filiżanki ziemniaków

– 2 jajka

– Sól

– Olej

Jak zrobić bezglutenowe pierogi?

– Weź miskę i dodaj do niej mąkę i sól. Dobrze wymieszaj i odstaw na bok.

– Na dużej patelni ugotuj ziemniaki i zrób z nich puree.

– Dodaj tłuczone ziemniaki do mieszanki mąki.

– Zrób gładkie ciasto i odłóż je na bok.

– Teraz, weź ciasto i dobrze je zagnieć.

– Podziel ciasto na małe kulki i zwiń je.

– Rozgrzej olej na patelni i zroluj kulki, aby powstały pierogi.

– Usmaż pierogi i podawaj z sosem do maczania.

Wnioski:

Jeśli jesteś również zainteresowany wykonaniem bezglutenowych pierogów to jest to idealny przepis dla Ciebie. Więc teraz nie musisz iść do sklepów i kupować bezglutenowej mieszanki mąki i innych rzeczy. Wszystko co musisz zrobić to zrobić własne pierogi i cieszyć się nim z rodziną.