Owoce Afryki

Top 9 przydatnych owoców Afryki

Owoce to naturalny dar natury, który jest pełen wartości odżywczych i pomaga nam utrzymać nasze ciało w zdrowiu. Nie wszystkie owoce są takie same, niektóre są uważane za super owoce i pomagają nam żyć dłużej. Oto 9 najlepszych pożytecznych owoców Afryki.

Avocado

Awokado jest bogatym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Ma właściwości antyoksydacyjne. Ma bardzo wysoką zawartość witaminy K, potasu i kwasu foliowego. Zawiera bardzo dużą ilość witaminy B6, magnezu, folianów i witaminy C.

Mango

Mango jest bogatym źródłem witamin, antyoksydantów, żelaza, wapnia, cynku i błonnika. Ma bardzo niską zawartość tłuszczu, sodu i cholesterolu. Zawiera dużą ilość witaminy A, B1, B2, B3, B6 i niacyny.

Oliwka

Oliwka to jeden z najzdrowszych owoców afryki. Jest świetnym źródłem witaminy K, witaminy E, folianów i witaminy B1. Posiada bardzo dużą ilość potasu, kwasu foliowego, żelaza, wapnia i błonnika. Jest również bogatym źródłem magnezu i witaminy B6.

Papaja

Papaja to jeden z najsmaczniejszych owoców afryki. Jest jednym z najpopularniejszych owoców afryki. Jest bardzo pożywna, zdrowa i jest dobrym źródłem błonnika i witaminy C. Jest również bogatym źródłem witaminy A, witaminy B1, B2, B3, B5, witaminy D, potasu i miedzi.

Arbuz

Arbuz to jeden z najpopularniejszych owoców afryki. Jest świetnym źródłem witaminy C, witaminy B6, potasu, kwasu foliowego, niacyny i magnezu. Ma bardzo wysoką zawartość błonnika pokarmowego, żelaza, witaminy A, fosforu, magnezu i ryboflawiny.

Grejpfrut

Grejpfrut jest bogatym źródłem witaminy A, witaminy B1, B2, B3, B5, B6, potasu, fosforu i magnezu. Jest bardzo skutecznym źródłem witaminy C i witaminy B6. Ma bardzo wysoką zawartość błonnika, wapnia, żelaza i fosforu.

Guawa

Guawa to jeden z najsmaczniejszych owoców afryki. Jest bogatym źródłem witaminy A, witaminy C, witaminy B1, B3, B6, niacyny, potasu, fosforu i magnezu. Ma bardzo wysoką zawartość błonnika pokarmowego i wapnia.

Wnioski:

Są to jedne z najbardziej użytecznych i najlepszych owoców afryki. Te owoce są nie tylko dobre dla naszego ciała ale również dla naszej skóry. Możesz używać tych owoców do pielęgnacji skóry, włosów, utraty wagi i wielu innych celów. Jestem pewien, że będziesz zadowolony z używania tych owoców.