Zalety syropu ze słodu jęczmiennego

Słód jęczmienny jest bogatym źródłem błonnika, białka, witamin i minerałów. Jeśli więc szukasz alternatywnego środka słodzącego, syrop ze słodu jęczmiennego może być Twoim najlepszym wyborem.

Czym jest syrop ze słodu jęczmiennego?

Słód jęczmienny to produkt wytwarzany ze słodowanych ziaren jęczmienia. Proces wytwarzania słodu jęczmiennego polega na moczeniu ziaren jęczmienia w gorącej wodzie przez długi okres czasu. Następnie miesza się je ze specjalnym enzymem.

Następnie mieszanka jest podgrzewana w celu aktywacji enzymów. Następnie pozwala się jej fermentować przez kilka godzin, a ciecz, która zostaje wyekstrahowana, nazywa się syropem ze słodu jęczmiennego.

Głównymi zaletami syropu słodowego z jęczmienia jest to, że jest on zdrową alternatywą dla białego cukru. Ponadto zawiera on dużą ilość błonnika pokarmowego i minerałów.

Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom płynącym z syropu słodowego jęczmiennego:

Błonnik

Jest to jedna z najzdrowszych alternatyw dla białego cukru. Dobrą rzeczą jest to, że nie trzeba spożywać dużych ilości tego produktu. W porównaniu do białego cukru, zawiera taką samą ilość węglowodanów.

Jest również bogaty w błonnik pokarmowy i minerały. Przekonasz się, że nie ma tłuszczu i nie ma kalorii.

Zdrowa utrata wagi

Syrop słodowy jęczmienny może pomóc Ci w utracie wagi. To dlatego, że zawiera wiele przeciwutleniaczy, które pomagają w utracie wagi.

Zawiera również potas, wapń, magnez i cynk. Są to minerały, które pomagają organizmowi utrzymać ciśnienie krwi w kontroli.

Energia

Syrop słodowy jęczmienny ma niski indeks glikemiczny. Nie spowoduje wzrostu poziomu glukozy we krwi.

W efekcie sprawi, że będziesz czuł się syty przez dłuższy czas.

Nie musisz się martwić o kaloryczność tego produktu. Można łatwo spożywać umiarkowaną ilość tego produktu, nie martwiąc się o liczbę kalorii.

Przeciwzapalne

Jeśli cierpisz na stan zapalny, syrop ze słodu jęczmiennego może być dla Ciebie świetną opcją. Jest on bogaty w antyoksydanty i substancje fitochemiczne.

Te substancje chemiczne pomagają w zmniejszeniu stanu zapalnego i ryzyka zachorowania na raka.

Białko

Obecność białek w syropie ze słodu jęczmiennego pomaga w zwiększeniu masy mięśniowej i gęstości kości.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten artykuł o “The Benefits Of Barley Malt Syrup” pomoże Ci podjąć mądrą decyzję w Twojej diecie.