Zdrowe przepisy, aby poprawić swoją skórę

Istnieje wiele osób, które wierzą, że piękno jest wszystko o swojej skórze. Ale to nie jest prawda. Istnieje kilka innych czynników, które wpływają na Twoje piękno.

Teraz, jeśli słyszałeś, że jedzenie zdrowe poprawi twoje piękno, to ten artykuł powie ci sekret za pięknem i jak go używać.

Przede wszystkim podzielę się z Tobą kilkoma zdrowymi przepisami, które pomogą Ci uzyskać świecącą skórę. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł poznać sekret stojący za pięknem.

1. Ocet z cydru jabłkowego (Apple Cider Vinegar)

Ocet jabłkowy z cydru jest świetnym rozwiązaniem, aby pozbyć się trądziku, a także poprawi teksturę Twojej skóry. Wystarczy, że zmieszasz równe ilości octu jabłkowego i wody i nałożysz na twarz. Pozostawić na 30 minut i zmyć ciepłą wodą.

2. Miód

Miód jest świetnym środkiem dla Twojej skóry, ponieważ ma właściwości gojenia ran, a także pomoże pozbyć się zmarszczek. Weź 2 łyżki miodu i dodaj do niego sok z cytryny. Nałóż go na twarz i pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj wodą.

3. Banan

Banan jest świetnym remedium dla Twojej skóry, a także pomoże pozbyć się zmarszczek i skaz. Obierz banana i zacieraj go za pomocą miksera. Dodaj do niego 1 łyżeczkę oleju kokosowego i 1 łyżkę jogurtu. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz. Pozostaw na 10 do 15 minut i spłucz wodą.

4. Zielona herbata

Zielona herbata ma właściwości zmniejszania stanów zapalnych, a także pomoże pozbyć się trądziku. Dodaj 2 filiżanki zielonej herbaty do 1 filiżanki wody i zagotuj ją. Pozostaw na 10 minut, a następnie pozwól jej ostygnąć. Odcedź ją i nałóż na twarz.

5. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest doskonałym środkiem dla Twojej skóry, a także pomoże pozbyć się zmarszczek i blizn. Weź pół cytryny i wyciśnij ją. Dodaj do niego 1 łyżeczkę soku z cytryny i 1 łyżkę miodu. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz i pozostaw na 10 minut. Zmyj go wodą.

6. Olej z kiełków pszenicy

Olej z kiełków pszenicy jest doskonałym środkiem dla Twojej skóry. Pomoże również pozbyć się blizn i zmarszczek. Weź 2 łyżki stołowe oleju z kiełków pszenicy i dodaj do niego 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz.

7. Jogurt

Jogurt jest doskonałym środkiem dla skóry i pomoże również pozbyć się zmarszczek. Weź 1 łyżkę jogurtu i dodać 2 łyżeczki miodu do niego. Dobrze wymieszaj i nałóż na twarz.

8. Avocado

Awokado jest doskonałym środkiem dla skóry i pomoże również pozbyć się zmarszczek. Weź 1 awokado i mash go dobrze. Wymieszaj go z 2 do 3 łyżek mleka migdałowego i dodaj do niego 1 łyżkę miodu. Wymieszaj to dobrze i nałóż na twarz.